Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Peníze

Půjčit si není problém


Určitě se shodneme na tom, že kdybychom my lidé neměli peníze, nebyli bychom lidmi. Bez peněz bychom sotva měli zájem spolupracovat s ostatními lidmi, se kterými by vázla vzájemná výměna našich nabídek, a pokud už bychom vytvářeli nějaká společenství, pak jen kvůli společné obraně, společnému lovu nebo rozmnožování se. Tedy stali bychom se obyčejnými zvířaty, která si právě takto počínají. Ale díky tomu, že peníze máme, máme zájem spolupracovat s mnoha lidmi, včetně těch, které nikdy osobně nepoznáme. Odněkud dostáváme peníze, na které máme nárok, a pak je utrácíme a uvádíme do oběhu, aby si jich užili i jiní, od nichž se nám tyto možná zase jednou vrátí. A tak pořád dokola.

britské mince

Peníze nám tedy poskytují neocenitelnou službu. To ale logicky jenom tehdy, když je máme. A když jich máme dostatek. Za peníze si můžeme koupit to, co je žádoucí, za peníze nám ostatní na naše přání poskytují své služby, prostě si za ně užíváme to, co bychom si zřejmě jinak dopřávat nemohli.

Ale někdy je k nám osud a třeba i někdo další krutý a dost peněz nám nedopřeje. A co potom? Co dělat ve chvílích, kdy bychom chtěli nebo měli utrácet, ale není co? Pak si samozřejmě bereme půjčky od těch, kteří nám je mohou nabídnout. Velice často od finančních ústavů, když nám nechtějí nebo nemohou vyhovět naši nejbližší. Ale ani u bank nemáme často své jisté. Někdy nedostaneme půjčku kvůli nízkým příjmům, někdy kvůli záznamům v registrech dlužníků nebo třeba kvůli exekucím.

britské peníze

A pak míří naše pomyslné kroky k nebankovní společnosti, která nám nabízí dostupnější pomoc. A americká hypotéka bez registru hypotekybezregistru.cz nám třeba i jako jediná půjčka pomůže. Protože tu můžeme dostat, i když nejsme zrovna ideálními zájemci o půjčku. Stačí se tu jenom zaručit zástavou nemovitosti a skoro hned dostaneme výhodně peníze, které potřebujeme. Abychom nežili jako divá zvěř.