Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Peníze

Bez peněz to není ono

Lidí, kteří na tom nejsou finančně nijak dokonale, u nás máme dost a dost. Vypovídají o tom dokonce i statistiky, píše se o tom i v nejrůznějších médiích. Ale číst o tom je jedna věc a skutečně to zažít je věc docela jiná. A proto si snad nikdo nepřeje dostat se do nezvladatelných finančních problémů. Protože jaký to jenom je na člověka tlak, když si potřebuje něco koupit, ale nemá na to, když mu přicházejí účty, ale on je nemá čím platit, když je nutné se omezovat třeba i v tom, v čem se dost dobře omezovat nedá! To skutečně není žádný důvod k závisti.

německé mince

Ale ačkoliv nikdo chudý být nechce, občas se to mnohým z nás nevyhne. A protože tu toto riziko je, měli bychom i s ním počítat. Abychom nebyli nemile překvapeni a zaskočeni, kdyby to někdy dolehlo i na nás.

Ale jak se na možnost, že nám naše příjmy někdy nebudou stačit k životu, připravit? Pochopitelně je nejlepší, když si nějaké peníze pro podobnou situaci našetříme. Pak totiž můžeme využít své úspory a normálně žít. Jenže kolikrát jenom máme příjmy, ze kterých sotva vyžijeme, ale nenašetříme z toho už nic! Kolikrát se můžeme snažit, ale přesto nenastřádáme dost na to, abychom byli náležitě připraveni i na horší časy!

A co když tedy nemáme úspory, ale finanční problémy ano? Jak se s tím vypořádat potom?

mnoho mincí

Když na to přijde, může se nám hodit i půjčka. I s její pomocí můžeme zaplatit to, co bychom jinak nezaplatili, i díky ní můžeme mít to, co bychom jinak neměli. Ale chce to vybrat si tu pravou z nabídek. Některé půjčky jsou totiž i nevýhodné a na některé dokonce třeba ani nedosáhneme, když nejsme bonitní. A tak by se měla někdy stát naší volbou nebankovní americká hypotéka, která je tu pro kohokoliv, kdo může ručit za splácení nemovitým majetkem. Protože i ta je docela výhodná, a díky zmíněné záruce ji není problém rychle dostat. A mít tak i v těžkých časech peněz dost.