Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Business

Jak udržet vlněný koberec čistý a voňavý

Vlněné koberce patří k nejkrásnějším a také nejpříjemnějším podlahovým krytinám. Je to nádherná ozdoba bytu a lze ji využít i jinak, než jen pro chůzi. Vlna je čistě přírodní materiál, to jistě nemusíme nikomu vysvětlovat, a tak je pobyt na takových vláknech velmi přirozený. Vlněné koberce také přispívají v domácnostech k tvorbě záporných iontů, což je jednou z klíčových podmínek vytvoření přirozeného prostředí, na rozdíl od iontů kladných, vytvářených zejména syntetickými materiály.

vlněný koberec

Na vlněný koberec si můžete přinést podnos s plným talířem špaget, můžete tu mít položený hrnek s kávou, sklenici s džusem a odložený notebook, pakliže se vám zachce změnit polohu a pracovat jinde, než u psacího stolu. Mnozí lidé toho využívají například k tomu, že si na podlahu lehnou, položí se na břicho nebo na bok, a pracují na počítači, hrají společenské hry či vytváří umělecké předměty anebo provádí domácí práce, jako je šití a háčkování.

ložnice s kobercem

Čistota půl zdraví

Tento slogan jistě znáte a týká se v první řadě ranní hygieny. Půl zdraví má ten, kdo nezanedbává čištění zubů, mytí obličeje, případně rozumné sprchování celého těla, doplněné o koupel v Epsomské soli. Platnost těchto slov lze však rozšířit i na další záležitosti, kam patří i koberce na podlaze. Jestliže totiž usedáte či uleháte právě sem, je velmi zásadní, aby byla plocha zbavena nečistot. U koberců ale problém spočívá v jejich nedostatečné údržbě, protože vysávání pytlíkovým vysavačem zachytí jen zlomek špíny, co nemá na podlaze co dělat. Mnoho prachových částic se tu smísí s tukem a to pak vytvoří hutnou a lepkavou směs, která se mezi vlákna snadno zašlape.

A korunu tomu nasadí bosá chodidla či ponožky, protože náš pot se z nich velmi dobře do koberce přenáší, a ten pak také po určité době může připomínat alespoň týden nemytá chodidla.

Jestliže chcete udržet koberec ve stavu, kdy se vám na něm nejen dobře chodí, ale i leží, hraje a pracuje, domluvte čištění vlněných koberců s profesionály, kteří se postarají o důkladnou likvidaci nečistot i zápachu.