Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Business

Také nemáte vlastní auto

Stydět se za to, že nemáte vlastní vůz, je naprosto zbytečné a hloupé. Ne všichni totiž automobil skutečně potřebují pro každodenní dojíždění do zaměstnání nebo podnikatelskou činnost. Kupříkladu lidé z měst, kde je v provozu spolehlivá městská doprava, a kde není problém ani s nákupem, auto využijí maximálně pro občasné vyjížďky do přírody nebo pro cesty na dovolenou. A jistě uznáte, že platit vysoké náklady za provoz auta jen kvůli tomu, že se na něj v průběhu roku budu chodit dívat do garáže a vyjedu s ním pětkrát do roka jako sváteční řidič, je nerentabilní, neekonomické a hloupé.

žena v autě

Co je naopak důležité, je řidičské oprávnění, samozřejmě platné, a vůli jezdit autem, i když nebude vaše. Třeba s vozy z autopůjčovny v Praze. Ta jsou v bezvadném technickém stavu a dopraví vás, kam bude zapotřebí, například jestliže si naplánujete na prodloužený víkend jízdu do horského penzionu v Jizerských horách.

jízda autem

Jak často navštěvujete vaše příbuzné

Někteří lidé žijí odděleně od svých příbuzných a příliš často je nenavštěvují. Buď se jim tak daleko nechce cestovat, anebo jim to nepřipadá atraktivní. Zkuste se nad tímto fenoménem zamyslet více do hloubky a uvědomit si, že čím více jsou lidé v blízkém kontaktu, tím více je těší zájem od někoho jiného, a vylepšují se tím vzájemné mezilidské vztahy. Bohužel tomu příliš nenahrává současná přetechnizovaná doba a komunikace přes e-mail a mobilní sítě, což ovšem neznamená, že bychom to nemohli změnit. Za socialismu se lidé navštěvovali více, tak proč tuto tradici neobnovit?

Máte-li tedy chuť, vycestujte s pronajatým vozem třeba do brdských lesů, na Mostecko, do okolí Lovosic či na Šumavu, kde žijí vaši příbuzní, dejte o sobě vědět, naplánujte nějakou společnou akci, anebo si jen tak, v poklidu dopřejte šálek kávy. Uvidíte, že to potěší nejen vás, ale i všechny ostatní.