Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Business

Proč bývá dovolená v tuzemsku výhodnější, než v zahraničí


Domluvíte se tu – jestliže se vypravíte například z Pardubic do Jeseníků trávit týdenní dovolenou, rozhodně se vám nestane něco podobného, jako v Maďarsku, kde si chcete koupit v tržnici ovoce a zeleninu, a tamní farmář ovládá pouze rodný maďarský jazyk. Bude to docela groteska domluvit se na některých detailech vašeho požadavku, pokud samozřejmě nejste lingvista a nehodláte https://isport.blesk.cz/clanek/live-sport/317636/trener-jandac-ustupky-jako-v-minule-sezone-uz-delat-nehodlam.html si v Maďarsku trénovat výslovnost.

zimní Praděd

Příjemné klima – – my Češi, Moravané a Slezané jsme zvyklí žít většinu roku v mírném pásmu. Náš organismus se lépe přizpůsobuje této oblasti a přece jen nejsme zvyklí trávit většinu času v tropech nebo v oblasti za polárním kruhem. A pokud tropy přece jen v létě udeří, je celkem rozumné zajistit si ubytování Jeseníky apartmány, než se trmácet k Jadranu či na francouzskou Riviéru, kde bývá tropická teplota mnohem častějším jevem. Zkrátka cestovat z tropů do tropů – no máte to zapotřebí? Nebylo by příjemnější nasměrovat se do hor, kde žádné tropy nehrozí a teplota vzduchu ve vyšších nadmořských výškách je rozhodně únosnější?

panorama Jeseníků

Daleké rozhledy – Luděk Munzar se na konci devadesátých let věnoval natáčení pořadu o našich rozhlednách a dával nám i tímto na vědomí, abychom si uvědomili, jak nádherný je pohled na naši zem z výšky. Daleké rozhledy jsou velmi inspirativní, klidní mysl a působí jako antistres. Dopřejte si i ty v Jeseníkách, rozhledna je tu vybudována dokonce na nejvyšším vrcholu Praděd, kde je k dispozici i celoročně provozovaná restaurace (otevírací dobu restaurace i rozhledny si ovšem raději předem ověřte).

Bílá Opava – stezka kaňonem Bílé Opavy s mnoha kaskádami a zurčícími vodopády je taktéž skvělým pomocníkem proti stresu, a jen málokdo může tvrdit, že stresovým faktorům není vůbec vystaven. Doporučujeme tato místa navštívit mimo víkendy, tehdy tu hlavně v létě bývá plno a máte pak problém s parkováním v Karlově Studánce a přilehlém okolí.