Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Domov

Proč bydlet ve svém?

Rozhodujete se, zda si postavit dům? Není nad to mít svůj vlastní dům, který bude postavený přesně podle vašich představ. Jestli si chcete dům postavit svépomocí, musíte počítat s tím, že na stavbě budete muset trávit co nejvíc času, pokud chcete bydlet co nejdřív. To se může negativně odrazit nejen na vašem soukromém životě, ale i na vašem zdravotním stavu. Daleko lepší je nechat si postavit dům na klíč enerdomy.

stavba domu

Máte pozemek?
V případě že máte pozemek už máte základ pro stavbu domu zajištěný. V případě stavby na klíč si už jen vyberete dům, ve kterém si víte představit život, a vybraná firma se může dát do práce. Je důležité si vybrat dobrou firmu s kladnými zkušenostmi. Nenaleťte a sledujte recenze na internetu. Většina stavebních firem má v nabídce typové projekty, které je možno upravit individuálně. Pokud vám nebude vyhovovat žádný z nich, je samozřejmě možné si nechat připravit individuální projekt. Řada firem svým klientům nabízí i vyřízení stavebního povolení, což je velké plus.

Naprostá většina lidí si dnes vybírá bungalov, ať už dřevostavbu nebo zděnou variantu. Bungalovy svým majitelům poskytují dostatek prostoru, komfort, a také logicky uspořádaný vnitřní prostor. Kromě samotného domu je potřeba vyřešit i oplocení, které je nezbytné. K modernímu domu se hodí i moderní plot, a většina lidí k bungalovu volí betonový plot, případně plot z plotových tvárnic. Oboje vypadá velmi hezky, ale plot většinou nebývá součástí domu na klíč.

nový bungalov

V současné době zákon ukládá povinnost mít v novostavbě tepelné čerpadlo. Část stavebních firem nabízí pasivní domy, které mají snížené náklady na provoz, a kromě čerpadla v nich najdete i solární panely. Můžete si tak vyrábět svou vlastní elektřinu, kterou můžete použít pro svou potřebu a nebo ji můžete podat dodavateli elektřiny, který ji přerodů dalším zákazníkům.