Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Business

Přestěhovat se můžete i s dodávkou

Půjčovna dodávek https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha je služba, kterou lidé za socialismu vůbec neznali. Jestliže se v té době potřebovali přestěhovat a chtěli ušetřit za stěhováky, byli odkázáni na různé kompromisy a metody mnohdy poměrně riskantní či svérázné. Kupříkladu nakládali šatní skříně na střešní konstrukce svých osobních aut, pokládali na zadní sedadla malé chladničky a pračky a při neopatrné manipulaci poškrábali na autě lak nebo promáčkli karosérii či rozbili boční sklo. O něco šikovnější byl přívěsný vozík, jenže tam se také nemuselo vejít vše a jízda s vozíkem vyžadovala značné řidičské úsilí.

jízda s dodávkou

S dodávkou je situace mnohem snazší, nákladový prostor je dostatečně velký pro většinu předmětů vybavení bytů včetně skříní, velkých kombinovaných chladniček a koberců a hlavně je vše uvnitř dodávky chráněno před nepřízní počasí a také před krádežemi. Jediné, co nesmíte opomenout, je důkladné zajištění nákladu uvnitř vozu proti pohybu, aby nepoškodil interiér, což byste museli zaplatit ze svého, a tím by se stěhování spíše prodražilo.

zaparkované dodávky

Zajistěte si včas parkování

Na co se často při takových akcích zapomíná, je parkovací místo. Pokud stěhujete venkovské stavení o pár set metrů dál do vedlejší vesnice, nic takového samozřejmě řešit nemusíte, ale stěhování z Prahy či do Prahy již vyžaduje profesionální postup. Musíte minimálně měsíc předem zažádat o parkovací výjimku na městském magistrátu pro účely stěhování a vhodné je ve stěhovací den (v nočních či brzkých ranních hodinách) parkovací místo zajistit i fyzickými zábranami.

Možné je i samotné stěhování v noci nebo pozdě večer či brzy ráno, v této době klesá provoz na silnicích a ve městech bývá větší klid, což jistě oceníte, protože se vám nebudou plést pod nohy zvědavci na chodníku a nebudou vás obtěžovat ani sousedé. Čím méně lidí do stěhovacího procesu zasáhne, tím lépe pro vás.