Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Business

Neutrácejte zbytečně za drahé energie pro vytápění domu

Růst cen energií nutí mnoho domácností přejít na levnější způsob vytápění. Je to vcelku logický postup, protože výdaje za teplo patří k nejvyšším částkám, vydávaným z rodinného rozpočtu. A vyhazovat peníze oknem za topení zemním plynem si také mnoho lidí rozmyslí, zvláště pak, mají-li možnost využít levnějšího zdroje, a tím je palivové dřevo. Cena dřeva dnes sice vyskočila strmě vzhůru podobně, jako cena plynu, ale tyto dvě komodity jsou cenově nesrovnatelné. Dřevo je stále nejlevnější topnou surovinou, nehledě na to, že si můžete svépomocí dřevo nasbírat v lese, kdyby opravdu nebyla jiná možnost.

krbové topení

K topení dřevem v krbu toho mnoho nepotřebujete. Samozřejmě samotný krb, ale to je investice do budoucna, která zas není tak vysoká, jako například tepelné čerpadlo. A jestliže ke krbu přidáte vložku, zapojenou instalatérem z Prahy do topení v podlaze, máte perfektní zdroj tepla pro celý dům, a to doslova za pár korun. Tímto způsobem lze ušetřit i desítky tisíc korun ročně, navíc je to teplo velmi příjemné, a to jak díky vůni dřeva, tak i pocitu na bosá chodidla.

dívka u krbu

Topením v krbu plus topením v podlaze vlastně získáte mnohem víc, než kdybyste měli kdoví jak komfortní plynový kotel, zapojený do soustavy radiátorů. Radiátor vám nikdy nedopřeje tak příjemné teplo u podlahy a chodit v zimě naboso po studené dlažbě není nic příjemného, zejména po ránu, kdy se teprve probouzíte a chystáte se odejít na toaletu.

Krbové topení má jen jedinou nevýhodu, a sice, že musíte zatápět, přikládat, vynášet popel a připravovat palivové dřevo před topnou sezónou, aby jej byl dostatek, a aby jej také bylo kde skladovat. Na druhou stranu máte alespoň zajištěný pohyb, což každému jistě prospěje, a jde o pohyb přiměřený, na čerstvém vzduchu, na který byly zvyklé celé generace lidí před námi. Více pohybu vám zároveň zlepší náladu a posílí organismus proti depresím.