Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Produkty

Kdy je dobré využít bazénový vysavač

Kdo má doma bazén, ví, že udržení čistoty vody není nic snadného. Používáme k tomu nejrůznější prostředky, a to jak chemické, tak i mechanické. A ačkoliv zdaleka nejběžnějším zařízením je klasický filtr, lze jej používat i v jiných podobách. Jednou z nich je i bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Ten dostal svůj název podle podoby s klasickým vysavačem, který je součástí prakticky každé domácnosti. Rozdílem oproti klasickému čerpadlu je to, že je k němu připojena i dlouhá hadice s násadou, která slouží k nasávání nečistot ze dna, aniž by je příliš rozvířila.

koupání v bazénu

Asi každý si již všimnul, že nečistoty se po nějaké době usadí na dně. Odtud je běžné čerpadlo nevytáhne, neboť jsou ke dnu přichyceny, byť nikoliv tak pevně. Při koupání se však rozvíří a rozptýlí se po celém objemu vody, což je opět činí náročnými na úklid. A zde právě přichází ke slovu onen vysavač. Ten je napojen jedním koncem na filtrační zařízení a na druhém konci je již zmíněná hadice. S ní je možné doslova vysát dno od veškeré špíny, která se zde nahromadila, a pomoci tak udržet vodu čistou.

bazén s čistou vodou

Asi není třeba říkat, že tento způsob je mnohem efektivnější, než pravidelné zviřování vody a doufání, většinou marné, že čerpadlo tyto nečistoty sebere. Ovšem i zde platí, že přílišné používání je zbytečné. Nesmíme totiž zapomínat, že jsme to my, kdo bude dno vysávat. A je potřeba říci, že se nejedná o rychlý proces.

Zde je totiž potřeba postupovat velmi pomalu, aby nedošlo ke zvíření, což by celý proces učinilo zbytečným. Není to tedy záležitost, která by byla za pět minut hotová, ačkoliv zde samozřejmě záleží na tom, jak velkou plochu dna máte. Je tedy dobré jej použít ve chvíli, kdy se na dně přeci jen nahromadí poněkud větší vrstva. Není však pochyb o tom, že vám tento způsob pomůže udržet vodu čistou a vhodnou na koupání po celou sezónu. A to je přeci jen naším hlavním cílem.