Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Domov

Je stavba svépomocí řešení?


Jistě vám neuniklo, že ceny za rodinné domy jsou poslední dva roky opravdu velice vysoké. Ten kdo má průměrné příjmy si musí vzít hypotéku, jinak by na vlastní bydlení nedosáhl. Byty, stavební pozemky i domy jsou opravdu drahé a tak není divu, že hypotéky zdražily rovněž. A tím se uzavřela cesta k vlastnímu bydlení pro tisíce lidí. Kdo dosáhne na hypotéku, ten se vlastně v dnešní době má velice dobře. I pro lidi s vyššími příjmy ale hypotéka znamená splátky minimálně na 30 let.

klíč k domu

Když jsou finance vyřešené, je potřeba si vybrat zda bude stavebník stavět svépomocí a nebo raději na klíč. Stavět dům na vlastní pěst je sice chvályhodné, ale můžete se tím dostat do spousty problémů. Nemáte zkušenosti ani vzdělání z oboru? Pak může být stavba domu opravdovým problémem. Můžete udělat spoustu chyb a místo stěhování budete hledat někoho kdo vaše chyby opraví. Stavba svépomocí je náročná nejen z technologického hlediska, ale i z toho důvodu, že na ní budete muset být opravdu často aby se stavba někam pohnula. A to je náročné pro celou rodinu. Chodit z práce na stavbu a zase do práce není žádný med.

stavba domu

Proto je lepší si raději trochu připlatit a nechat si postavit dům na klíč. Stavba na klíč je ideální, protože si vyberete projekt a pak už jen čekáte na předání stavby. Stavbu lze zahájit jen na základě získaného stavebního povolení, které pro vás můžeme sehnat.

Stavíme zděné domy na klíč Enerdomy.cz i dřevostavby, takže záleží jen na tom, co je vám bližší. V dnešní době se rozhodně nemusíte bát ani dřevostavby, protože k její montáži jsou používané moderní materiály a postupy, které vám zaručí že budete bydlet v kvalitním domě, který umí být i nízkoenergetický. Stačí jen přidat solární panely a tepelné čerpadlo a i dřevostavba bude pasivní. Pasivní dům vám dokáže ušetřit spoustu peněz za vytápění i za odběr elektřiny.