Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Produkty

3 tipy, jak si alespoň trochu zpříjemnit dny menstruace

Zatímco vaše kamarádka pomalu ani neví, že menstruuje, vy byste si nejraději vlezla do postele a po celý týden nevylezla. A když ano, maximálně na nedalekou toaletu. Každá z žen je jiná a na prožívání menstruačního krvácení je to vidět dvojnásobně. Pokud jste neznalá menstruačních bolestí, křeče jste zažila všehovšudy dvakrát v životě a máte pocit, že jediné, co vás nutí uvědomit si, že vůbec krvácíte, je nutná výměna hygienických potřeb, máte skutečný důvod k radosti. Jestliže však patříte mezi skupinu žen, které se krvácení obávají již několik dní dopředu, přichází na ně symptomy premenstruačního syndromu a s prvními kapkami krve začínají takové křeče, díky kterým je mnohdy velmi obtížné se, jakkoliv pohybovat, asi na menstruační krvácení nečekáte rády. Existuje však několik způsobů, díky kterým si celé toto nepříjemné období můžete alespoň trošku vylepšit. A jaké to jsou?

Křeče v podbřišku

Vyberte správné pomůcky

Najít pro sebe ty správné menstruační pomůcky vůbec není jednoduchým úkolem. Ať už si vybíráte z dámských menstruačních kalhotek , klasických vložek, tamponů nebo kalíšku, všechno má své výhody i nevýhody. Věřte ale tomu, že pohodlí a správně zvolené pomůcky jsou polovinou úspěchu.

Hromádka menstruačních vložek

Nebojte se si pomoci

Pokud cítíte, že je bolest opravdu velká, nehrajte si na hrdinku a sáhněte raději po dostupných lécích. A jestli vás ani ony nemohou bolesti zbavit, nebojte se svěřit se lékaři. Uvidíte, že nebudete první ani poslední a třeba se konečně dočkáte té správné pomoci. Někdy vám mohou ulevit i různé druhy čajů či hřejivé polštářky, lahve nebo náplasti, díky kterým se dokážete skvěle zbavit i bolestivých křečí.

Dívejte se na toto období alespoň trochu pozitivně

Samozřejmě je logické, že se ženy trpící velkými bolestmi asi na období svého krvácení nebudou tak úplně těšit. Na druhou stranu, měly byste si uvědomit, že ani ono netrvá věčně a jednou vás prostě musí opustit. A pak si zase můžete užít běžných dnů bez bolesti.