Stavox

Sebechvála sice, jak se říká, smrdí, ale to jedině tehdy, když není opodstatněná. Ale to, že je náš web vaším dokonalým pomocníkem, není sebechvála, ale pravda.

Produkty

Velké úspory s LED žárovkami nejsou nesmysl

Všichni výrobci vám pochopitelně řeknou, že právě s jejich produktem ušetříte. To platí v každé oblasti. Příznivců i odpůrců LED žárovek je stále hodně, a to z mnoha důvodů. Skeptikům vadí jejich vyšší pořizovací cena a pochybné úspory. A právě na úspory se dnes soustředíme. Je jednoduché říct, že ušetříte až 80 procent. My to názorně dokážeme jednoduchou kalkulací.kulatá žárovka

Mezi největší výhody moderních žárovek patří zejména jejich vysoký výkon, nízká spotřeba energií a dlouhá životnost. Velkým pozitivem je i to, že fungují naplno ihned po rozsvícení a neprasknou ani v případě, že budete cvakat s vypínačem sem a tam, jak to často dělají děti. Vhodné jsou přitom jak do bytů a domů, tak i do obchodů nebo kanceláří. Dnes srovnáme dva typy svítidel:

  • klasická 60 W,
  • LED 8 W.

Pořád si myslíte, že je klasika nejlepší?

Důvodem, proč jsme vybrali právě tyto dva výkony je ten, že odpovídají stejné světelné kvalitě. Řekněme, že máte doma 10 zdrojů světla a svítíte 3 hodiny denně. Počítat budeme s cenou 4,91 Kč/kWh, což je letošní http://is.mendelu.cz/zp/portal_zp.pl%3Fprehled%3Dvyhledavani%3Bpodrobnosti%3D14029%3Bdownload_prace%3D1 průměrná cena.

Svítidlo s označením 60 W má spotřebu 0,06 kWh. Při deseti zdrojích se jedná o 0,6 kWh. To znamená, že za den spotřebujete proud v hodnotě 8,8 Kč. Za týden se dostanete na 61,8 Kč a za měsíc na 265,1 Kč. Za měsíc to asi nevypadá jako vysoká částka. Ale musíme se podívat na možnost číslo dvě.

Spotřeba moderního osvětlení

Počítáme stále se stejnými údaji, jen vezmeme LED žárovku E27 https://www.lightpark.cz/led-zarovky/?par=patice%7Ce27 se spotřebou 8 W, tedy 0,08 kWh za deset žárovek. Budete-li svítit 3 hodiny denně, za jediný den zaplatíte 1,17 Kč. Za týden to bude 8,24 Kč a za měsíc 35,35 Kč. To je poměrně velký rozdíl, že? A to mluvíme jen o jediném měsíci.bílé prasátko úspory

Co když se podíváme na rok? Za klasiku zaplatíte 3 181 Kč, zatímco za moderní variantu jen 424,2 Kč. To činí úsporu ve výši 2 757 Kč! Zde mají všichni skeptikové důkaz, že úspora je skutečně velká.